O nás

Všetky dôležité informácie o našich aktivitách

Vznik A.S.F. sa začal evidovať v priebehu roka 2010. Zakladajúci členovia boli 4 osoby, z ktorých sú momentálne aktívni len dvaja členovia.

Rok po založení tímu A.S.F. sa pre lepšiu organizáciu založilo občianske združenie Športový airsoftový klub A.S.F.. Vznikom občianskeho združenia sa rozšírili aj kompetencie klubu a možnosti s organizovaním airsoftových akcií a akcií zameraných aj pre širšiu verejnosť.

V súčasnosti má Športový airsoftový klub A.S.F. 7 aktívnych členov, ktorí pravidelne chodia na AS akcie, tréningy a podujatia zamerané na prezentáciu airsoftu.

Nosné aktivity A.S.F. sú :

 • Zúčastňovanie sa MILSIM/LARP akcií
 • Podujatie Red Problem
 • Animačné programy pre deti
 • Rekonštrukcia historických pamätníkov
 • Statické a dynamické ukážky pre verejnosť
 • Ekologické a prezentačné podujatia

Čo je to airsoft?

Airsoft – adrenalínový - bojový šport určený pre osoby staršie ako 18 rokov (Pri hre od 15 - 18 rokov je potrebný dozor osoby staršej ako 18 rokov).

Výstroj - autentické repliky skutočných strelných zbraní – vyrobené z kombinácie plastov, kovov a dreva.

Strelivo – využívajú sa ľahké plastové guľôčky s priemerom 6 alebo 8 mm a hmotnosťou 0,12-0,43g

Rýchlosť a dostrel - úsťová rýchlosť sa pohybuje v rozmedzí 30-90 m/s (záleží od typu a úpravy zbrane) a dostrel je zväčša okolo 50m.

Ochranné pomôcky – Jediná povinná ochranná pomôcka sú okuliare. Odporúčaná je ochrana tváre (prípadne citlivých miest) a pevná obuv pri hre v teréne.

Hra - pri dodržaní základných bezpečnostných pravidiel je dostatočne bezpečná až na pár modrín, ktoré Vám ostanú ako suvenír na pár dní. Airsoft je veľmi podobný paintballu no hlavný rozdiel je v prevedení zbraní a v munícii.

Na hru sú potrebne minimálne 2 tímy.
Pravidla : Team deadmatch je veľmi podobný ako klasický deadmatch, len s tým rozdielom, že nebojujete za seba, ale za svoj tím. Obidva tímy začínajú na dvoch rôznych pozíciach. Zasiahnutý hráči odchádzajú z boja.
Víťazstvo : Zvíťazí ten tím, ktorý bude mať aspoň jedného svojho hráča v hre, samozrejme živého.
Na hru sú potrebne minimálne 2 tímy.
Pravidla : V preklade to znamená nájdi a znič, a o to aj v skutočnosti ide. Jeden tím sa v danej oblasti skryje a čaká, respektíve sa snaží byť neviditeľný. Druhy tím má za úlohu nepriateľký tím nájsť a zničiť. Hra môže byť obmedzená časovým limitom. Je to podobná hra ako Team deadmatch s tým rozdielom, že skryty tím skôr statický a nemal by sa moc premiestňovať. Tak isto môžu byť schované predmety, ktoré musi nepriateľska armáda odhaliť a zneškodniť.
Víťazstvo : Zvíťazí tím, ktorého minimálne jeden člen prežije, alebo tím, ktorý v danom časovom limite zneškodní nepriateľsky objekt.
Na hru sú potrebne minimálne 2 tímy.
Pravidla : Hra dominátory sa hrá na území s minimálne s 3 rôznymi bodmi- dominátormi. Princípom hry je obsadiť body a udržať ich pre svoj tím, čo najdlhšie. Na daných dominátoroch sa zapisujú časy, počas ktorých boli dané body obsadené hráčmi. Časový záznam je robený organizátormi alebo inými účastníkmi hry. Hra je časovo obmedzená. Je možný aj respawn.
Víťazstvo : Víťaz boja je tím s najväčším počtom minút udržaných na dominátoroch na svojom konte. Alebo najväčším počtom bodov, kedy jeden bod predstavuje jednu minútu.
Na hru sú potrebne minimálne 2 tímy.
Pravidla : Pre hranie tohto scenáru je potrebný budík alebo iná atrapa napodobňujúca bombu. Opäť si môžeme tímy rozdeliť na policajtov a teroristov. Teroristi majú nastražiť bombu a majú ju ubrániť pred zneškodnením. Policajti ju musia zneškodniť. Hra je časovo obmedzená.
Víťazstvo : Víťaz boja je tím, ktorému sa podarí odpáliť bombu prípadne zneškodniť bombu podľa toho ako je scenar stavaný.
Na hru sú potrebne minimálne 2 tímy.
Pravidla : Pre hru sú potrebné dve vlajky. Jeden tím sa snaží tomu druhému zobrať vlajku a doniesť ju na svoju počiatočnú pozíciu- základňu. Na základni však musia mať aj vlastnú vlajku. Hra môže byť obmedzená časovým limitom. Je možný aj respawn.
Víťazstvo : Tím vyhráva vtedy, ak ukradne nepriateľovi vlajku, prenesie ju na svoju základňu, a má tam prítomnú aj vlastnú vlajku.
Na hru sú potrebne minimálne 3 tímy (VIP+ ochrancovia, teroristi, civilisti).
Pravidla : Pokiaľ sa hrá na 2 tímy, tak je to celkom jednoduché. Jeden tím sú teroristi, druhý sú protiteroristická jednotka. Úlohou policajtov je oslobodiť VIP osobu a previesť ju na svoju základňu. Úloha teroristov je držať VIP osobu v zajatí. Ak sa hra na 3 tímy tak prvý tím, VIP+ ochrancovia, sa majú dostať z bodu A do bodu B. VIP osoba nesmie byť zranený. Teroristi musia zabiť túto VIP osobu a tím ukončiť hru. Tretí tím nie je až tak tím je to hŕstka civilistov, ktorý môžu byť zmanipulovaný jednou alebo druhou stranou. Civilisti nemôžu byť len tak zastrelení ak nie sú ozbrojení a pripojení k niektorému s tímov.
Víťazstvo : Vyhráva ten tím, ktorému sa úspešne podarí zachrániť alebo ubrániť VIP osobu podľa toho ako je scenar stavaný
Live Action Role-Playing game
Pravidla : V týchto hrách má každý hráč pridelenú rolu nejakej postavy, ktorú počas hry skutočne stvárňuje, podobne ako herci v divadle. Na rozdiel od divadla však hráči LARPu nehrajú primárne pre diváka, ale sami pre seba a svojich spoluhráčov.

Aktivity

Výcuc aktívít nášho klubu za posledné obdobie


2% z dane

Financie využité z 2% z dane sme využívali na :

 • rekonštrukciu dela z 2. sv. vojny vo Vrútkach
 • rekonštrukciu dela z 2. sv. vojny na Minčole
 • nákup a výroba rekvizít na podujatie Red Problem
 • materiál na ukážky ku MDD,..
 • ekologické akcie ku dňu Zeme
 • prezentácie airsoftu v očiach verejnosti
 • a mnoho ďalšieho

V prípade, že nás chcete podporiť stačí postupovať nasledovne :

 • Do 15.02.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov za daň.
 • Požiadajte svojho zamestnávateľa, aby Vám vystavil "Potvrdenie o zaplatení dane".
 • Z potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane. Je to maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3€.
 • Do Vyhlásenia doplňte sumu, ktorú chcete poukázať.
 • Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 31.04.2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
Do RED PROBLEMU Zóna smrti zostáva
 • Týždňov
 • Dní
 • Hodín
 • Minút